Blacha na rąbek

Blacha na rąbek

W czasach, kiedy mniej znaczy więcej, inwestorzy coraz częściej decydują się na proste pokrycia dachowe. Czasami jest to dachówka lub blachodachówka płaska, a czasami – blacha na rąbek. Czym charakteryzuje się to pokrycie? O tym w naszym najnowszym artykule.

Fot. Bratex

Blacha na rąbek – po pierwsze nowoczesny wygląd

Dach oraz elewacja to dwa najbardziej istotne elementy estetyki domu. Najnowsze trendy opierają się na minimalizmie, a w takim przypadku blacha na rąbek staje się rozwiązaniem doskonałym. Jest to nic innego, jak arkusze blachy płaskiej wyprofilowane tak, aby móc je sprawnie i przede wszystkim – szczelnie – łączyć. Świetnie komponuje się z surowością betonu i tradycją drewna. Tego typu blacha polecana jest przede wszystkim do dachów o niskim kącie nachylenia, ale tak naprawdę sprawdzi się w większości popularnych projektów. Blacha na rąbek dostępna jest w wielu kolorach, zatem można ją dobrać tak, aby współgrała z pozostałymi elementami domu.

Fot.: Bratex

Blacha na rąbek to również wysoka jakość

Nie bez powodu blacha na rąbek jest uznawana za jedno z najszczelniejszych pokryć dachowych. Dzięki unikalnej konstrukcji, woda nie będzie zalegać na powierzchni dachu, a tym bardziej nie dostanie się pod pokrycie. Zazwyczaj blacha na rąbek wykonana jest z kilku warstw oraz zabezpieczona powłokami wzmacniającymi i uszczelniającymi. Bardzo istotne jest to, aby zwrócić uwagę na jakość – tania blacha po pewnym czasie może się odkształcać, co spowoduje zagrożenie dla całej konstrukcji budynku. Klientom, którzy przychodzą do naszych punktów sprzedaży rekomendujemy blachy od największych, sprawdzonych producentów.

Potrzebujesz pokrycia dachowego? Nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiednich materiałów, przygotują kompleksową wycenę i znajdą wykonawcę!

Dach System Rzeszów: ul. Przemysłowa 11, tel. (17) 854 73 81

Dach System Jarosław: ul. Pruchnicka 5, tel. (16) 621 33 66

Dach System Krosno: ul. Kletówki 13, tel. (13) 436 28 57